آیا آهن اسفناج زیاد است؟

آیا آهن اسفناج زیاد است؟

آیا آهن اسفناج زیاد است؟ سوالی است که معمولا پرسیده می شود. برای اینکه بدانید اسفناج منبع غنی از آهن است یا خیر مقاله کوتاه زیر را بخوانند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از داستان‌ها و احتمالاتی که وجود دارد این است که احتمالا دانشمندان در سال ۱۸۷۱ نقطه ممیز مقدار آهن موجود در اسفناج را جای اشتباهی گذاشتند، یعنی حدود ۱۰ برابر مقدار واقعی! در واقع، مقدار آهن اسفناج یک دهم مقدار گزارش شده است! این اشتباه در سال ۱۹۳۷ اصلاح شد.

طبق گزارش USDA، مقدار آهن اسفناج تازه حدود ۲.۷ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم است. مقدار آهن اسفناج به اندازه آهن بقیه سبزیجات است.

مقدار آهن اسفناج
طبق گزارش USDA مقدار آهن اسفناج زیاد نیست

 اگر بخواهیم از جنبه ای دیگر به این سوال (آیا آهن اسفناج زیاد است) پاسخ دهیم، باید بگوییم نکته‌ای که برای مقایسه مقدار آهن مواد غذایی باید دقت شود، میزان در دسترس بودن آهن است. حدود ۲۵ درصد آهن اسفناج در دسترس است. یعنی تنها یک چهارم آن برای بدن قابل استفاده است. سبزیجات دیگر در این زمینه بهتر از اسفناج نیستند.
دریافت برنامه غذایی و تمرینی اختصاصی از ماسل ادیت.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید: تاثیر مکمل جینسینگ بر عملکرد ورزشی

منبع:

Sutton, M. (2010). Spinach, iron and Popeye: Ironic lessons from biochemistry and history on the importance of healthy eating, healthy scepticism and adequate citation. Internet Journal of Criminology, ۱-۳۴.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *